ŚLUB KROK PO KROKU

Ślub krok po kroku w WDTV

Czas organizacji ślubu i same zaślubiny to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Przed przyszłymi młodymi parami poważne zadanie. Izabela Janachowska, znana ekspertka w branży ślubnej, przygotowała kompleksowy poradnik online! Ślub krok po kroku prowadzi narzeczonych od samego początku przygotowań aż do perfekcyjnego dnia ślubu.

Jak przygotować ślub i wesele krok po kroku?
Wasz ślub i wesele mają wyglądać niczym z bajki? Organizacja ślubu i wesela dzięki wskazówkom Izabeli Janachowskiej nie może być prostsza. Niezależnie od tego, czy para młoda decyduje się na ślub kościelny, czy cywilny, oglądając Ślub krok po kroku, znajdziecie wszelkie niezbędne informacje do wyprawienia niezapomnianego przyjęcia.

Organizacja ślubu i wesela krok po kroku.
Jak wybrać odpowiedni sposób na ogłoszenie światu swoich zaręczyny? Od czego zacząć planowanie wesela? Jak stworzyć listę gości? Czy warto wybrać motyw przewodni? A może poprosić o pomoc wedding plannera, czyli konsultanta ślubnego? Co z suknią ślubną, fryzurą i makijażem panny młodej? Jak zaaranżować sesję narzeczeńską? Skąd zamówić zaproszenia ślubne? Czym jest ślub konkordatowy? Kiedy i po co iść do kancelarii parafialnej? Na miejsce przybyć autem czy... helikopterem? Jak wyznaczyć liczbę gości? Tort, alkohol, podziękowania i pamiątki dla gości i rodziców... A to wszystko trzeba przecież spiąć w określonym budżecie, który możecie przeznaczyć na przyjęcie weselne! Dzień ślubu zacznijcie planować ze spokojem.

Oglądając Ślub krok po kroku weźmiecie pod uwagę wszystko wystarczająco wcześnie, z odpowiednim wyprzedzeniem przed wielkim dniem. Wszelkie kwestie dotyczące planowania Waszego ślubu i organizacji wesela będą dla Was bułką z masłem!
Od czego zacząć organizację ślubu i wesela krok po kroku?

Przygotowane przez Izabelę Janachowską materiały rozpisane są w formie prostych kroków. Każdy etap krok po kroku bez turbulencji i stresów poprowadzi Was przez przygotowania ślubne. Nie zgubicie się w meandrach kwestii organizacyjnych.
Jak wygląda ślub krok po kroku?

Harmonogram rozpisany jest na 12 miesięcy przed ślubem. Izabela Janachowska przekazuje Wam organizacyjny know-how. Nie musicie martwić się, czy aby na pewno zastanowiliście się nad każdą kwestią w związku z ceremonią ślubną i wystarczająco wcześnie zajęliście się różnymi kwestiami.
A zatem jesteście gotowi na organizację ślubu i wesela?

Oglądaj Ślub krok po kroku, wspólnie zorganizujemy wesele marzeń!

12 miesięcy do ślubu: Ogłoście zaręczyny

Jeśli właśnie czytacie tę stronę, to oznacza tylko jedno...Lśniący pierścionek zaręczynowy i wypowiedziane z radością słowo „tak”! Właśnie ta błyskotka w symboliczny sposób otwiera przed Wami drzwi do świata ślubnych przygotowań. Ceremonię i wesele będziemy organizować przez następnych kilka lub kilkanaście miesięcy. „Będziemy”, ponieważ nie mam zamiaru opuszczać Was nawet na moment!

12 miesięcy do ślubu: Planowanie

Wiedzieliście, że planowanie ślubu i wesela to 7. najbardziej stresujące wydarzenie w życiu człowieka? Zapewne tuż po zaręczynach w Waszych głowach pojawiło się wiele pytań i masa wątpliwości. Czas je rozwiać

12 miesięcy do ślubu: Lista gości

Stworzenie listy gości na ślub i wesele jest trudne i czasochłonne. Dlatego najlepiej nie zwlekać I zająć się tym od razu! Podpowiem wam na co zwrócić szczególną uwagę, o czym nie możecie zapomnieć, a jakie kwestie można potraktować z przymrużeniem oka.

12 miesięcy do ślubu: Motyw przewodni

Wynajem sali, catering, muzyka, stylizacje, dekoracje... Jak to umiejętnie ze sobą połączyć w jedną, spójną całość? To proste! Wybierzcie motyw przewodni i postarajcie sie dopasować do niego wszystkie elementy Waszego wesela!

12 miesięcy do ślubu: Wedding planner

Niezależnie od tego, czy w tematyce ślubnej poruszasz się po omacku, czy organizowanie ślubu sprawia Ci przyjemność, pomoc profesjonalisty z pewnością się przyda. Konsultant ślubny wiąże się oczywiście z dodatkowym kosztem, ale dzięki niemu podczas przygotowań można sporo zaoszczędzić. W jakich sytuacjach warto skorzystać z jego pomocy i jak go wybrać?

12 miesięcy do ślubu: Sala weselna

Wybór miejsca na wesele. Z mojego doświadczenia wiem , że to jedno z najtrudniejszych wyzwań, przed którymi staniecie. Nie tylko ze względu na ilość możliwości ale też z powodu terminów i dostępności różnych sal. Wynajęcie odpowiedniej lokalizacji wiąże się z czasem, który musicie poświęcić na poszukiwania, dużym wydatkiem i rozbudowaną umową- może być to stresujące. Jak to zrobić najlepiej?

12 miesięcy do ślubu: Świadkowie

Świadkowanie to nie tylko zaszczyt bycia wyjątkowym gościem weselnym. To także bardzo często poważne zobowiązanie. Pomoc świadków jest w dniu ślubu absolutnie niezastąpiona. Poświęcą oni także swój wolny czas, aby pomóc Wam w załatwianiu przedślubnych spraw, a nawet zorganizują wieczór panieński/kawalerski. Jak wybrać te właściwe osoby?

12 miesięcy do ślubu: Muzyka

Pytanie, w jaki sposób wybrać DJ-a lub zespół muzyczny, który spełni wasze oczekiwania, pojawia się regularnie. Nic dziwnego. To jeden z najważniejszych elementów wesela. Podpowiadam więc, na co zwrócić uwagę, decydując się na oprawę muzyczną.

10 miesięcy do ślubu: Fotograf

Fotograf w dniu ślubu ma do wykonania niezwykłą misję. Musi złapać w kadrach chwile, które są całkowicie wyjątkowe i niepowtarzalne. Dlatego też warto, abyście nie tylko wy ale I najblizsze wam osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowania do waszego ślubu były świadome tego, jakie ujęcia powinny być wykonane. Specjalnie dla Was przygotowałam krótką listę.

10 miesięcy do ślubu: Menu weselne

Zadowolić podniebienia wszystkich to nie lada wyzwanie. Ma być nie tylko smacznie i różnorodnie ale też odpowiednio podane. Jak zaplanować weselne menu, aby zrealizować te cele ?

8 miesięcy do ślubu: Suknia ślubna

Jak dla mnie, to najbardziej ekscytujący moment poprzedzający ślub. Wybór sukni. A jest w czym wybierać. Ilość fasonów, wzorów, kolorów czy długości to setki decyzji i najlepiej kilkanaście przymiarek.. No to jak wybrać tę jedną jedyną?

8 miesięcy do ślubu: Sesja narzeczeńska

8 miesięcy do ślubu: Fryzura

Wybór fryzury ślubnej to niezwykle trudna decyzja! W tej kwestii wyjątkowo łatwo o błędy. Wiem to najlepiej bo moja ślubna fryzura okazała się totalną porażką I gdybym miała zmienić tylko jedną rzecz z dnia swojego ślubu to zdecydowanie byłyby to włosy. Jak zatem ustrzec sie błędów ?

8 miesięcy do ślubu: Makijaż

Wyobraź sobie, że jest upał i Twój makijaż zaczyna się rozpuszczać. Idziesz przed ołtarz i w chwili, kiedy zaczynasz składać przysięgę, po policzku zaczyna spływać łza. A wraz z nią tusz. Później życzenia. Cała szminka zostaje więc na policzkach gości. Brzmi jak horror? Spokojnie, da się tego uniknąć.

8 miesięcy do ślubu: Zaproszenia

Mimo, że zaproszenia ślubne wydawać się mogą tematem miłym, szybkim i przyjemnym do ogarnięcia po zagłębieniu się w tę kwestie okazać się może bardziej zawiła, niż ktokolwiek przypuszczał. Począwszy od wyboru właściwych zaproszeń, przez zasady ich wypisywania, aż po sposób rozdania- miejsc do popełnienia ewentualnych błędów jest naprawdę sporo. Jak ich uniknąć?

6 miesięcy do ślubu: Ślub Cywilny

Ślub cywilny to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób niewierzących lub niepraktykujących czy też tych, którzy mają już za sobą ślub kościelny zakończony rozwodem. Najważniejszą jego zaletą jest to, że można go zawrzeć bardzo szybko, bez długiego oczekiwania na termin. Datę teoretycznie można ustalić już na miesiąc przed ceremonią. Jest więc najszybszą, najprostszą I najtańszą drogą do zawarcia związku małżeńskiego.

6 miesięcy do ślubu: Podróż poślubna

Podróż poślubna, nazywana symbolicznie miesiącem miodowym, to moment długo wyczekiwany przez Parę Młodą. Nareszcie możecie nacieszyć się sobą i odpocząć po wielomiesięcznych przygotowaniach do ślubu i wesela. Jak zaplanować Waszą pierwszą podróż na nowej drodze życia i przeżyć niezapomniane chwile we dwoje?

5 miesięcy do ślubu: Strój Pana Młodego

Jakoś tak się przyjęło, że strojom ślubnym dla kobiet poświęca się więcej uwagi niż tym dla mężczyzn. Ale... skończyły się czasy, kiedy panowie poświęcali na przygotowanie stylizacji 20 minut w najbliższym sklepie z garniturami. Jak powinien wyglądać idealny pan młody?

5 miesiecy do ślubu: Obrączki

Obrączki to trwały symbol przypominający o przysiędze małżeńskiej. Odgrywanie tak znamienitej roli wymaga, aby ten symbol charakteryzował się pewnymi właściwościami. Kompromis między obrączkami estetycznymi a praktycznymi powoduje, że wybór obrączek nie jest procesem prostym i wymaga pewnej wiedzy.

5 miesięcy do ślubu: Pierwszy Taniec

Na każdym weselu przychodzi taki magiczny moment, kiedy Para Młoda wychodzi na parkiet i swoim pierwszym tańcem daje znać, że zabawę czas zacząć. Jak podejść do tematu pierwszego tańca i czym zaskoczyć gości?

5 miesięcy do ślubu: Tort

Stare powiedzenie mówi, że obecność na weselu tortu wróży słodkie życie świeżo upieczonym małżonkom. Krojenie tortu to pierwsze wspólne małżeńskie zadanie Młodej Pary, na znak wspólnego budowania dalszego słodkiego życia. Na jaki się zdecydować?

4 miesiące do ślubu: Alkohol

Alkohol na weselu wydaje się rzeczą tak oczywistą, że nikt nie zastanawia się czy go podać. Wątpliwości pojawiają się zazwyczaj dopiero w miejscu „jaki rodzaj” i „jak dużo butelek” zakupić.

4 miesiące do ślubu: Podziękowania

Zwyczaj obdarowywania weselników przez młodą parę kawałkiem ciasta i butelką weselnego alkoholu jest znany od lat. Wiele osób zastępuje go lub wzbogaca drobnym podarunkiem Istnieją jednak pewne zasady, które mówią, kiedy i w jaki sposób wyrazić swoją wdzięczność wobec gości i osób pomagających w przygotowaniu uroczystości.

4 miesiące do ślubu: Rodzice

Rodzice są zdecydowanie jednymi z najważniejszych gości. Dlatego zasługują na wyróżnienie! Szczególnie jeśli na Waszym weselu będzie wiele osób. Dzień zaślubin to doskonały moment, żeby mogli poczuć, jak ważnymi osobami dla Was są,.

4 miesiące do ślubu: Dzieci

Dzieci na ślubie dla jednych są oczywistością, dla innych nie lada wyzwaniem. Czy trzeba je zapraszać? A jeśli tak, to jak zorganizować im czas aby zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi uczestnicy wesela wspominali je miło?

3 miesiące do ślubu: Uroda Panny Młodej

Każda Panna Młoda marzy o tym, by na swoim ślubie wyglądać jak najpiękniej, aby jej skóra była promienna i gładka, cera rozświetlona i nieskazitelna, włosy błyszczące, a zęby białe. Przed tak ważnym dniem warto wybrać się do kosmetyczki, by szczególnie zadbać o twarz.

3 miesiące do ślubu: Co zapewnić gościom?

Wśród wielu wydatków towarzyszących planowaniu wesela pojawia się również kwestia transportu gości z kościoła czy urzędu, do sali weselnej, a także zapewnienie im noclegu. Zastanawiasz się czy powinniście ten koszt wziąć na siebie? Odpowiedź jest jasna- tak. Ale jak te koszta zminimalizować? Mam dla was kilka rad I podpowiedzi.

2 tygodnie do ślubu: Jak chodzić na obcasach?

Obcasy: dla jednych codzienność, dla innych udręka. Jak je oswoić? Co zrobić, żeby w szpilkach do ołtarza iść niczym modelka z wybiegu? Wystarczy kilka prostych sztuczek!

3 dni do ślubu: Koszyczek ratunkowy

Emergency kit, czyli koszyczek lub zestaw ratunkowy, to nic innego jak zbiór niezbędnych rzeczy, które przydają się właściwie na każdym weselu. Takie koszyczki często ustawia się w toaletach zarówno damskich, jak i męskich. Przygotowanie pojemniczków z przydatnymi na przyjęciach akcesoriami to miły gest wobec gości. Co powinno znaleźć się w koszyczku?

1 dzień do ślubu: Jedzenie w dniu ślubu

Dzień ślubu: suknia gotowa, fryzjer umówiony, fotograf w drodze… I niby wszystko zaplanowane, a wiele Panien Młodych zapomina w tym dniu o jednej, bardzo ważnej rzeczy… Dziś razem z Agnieszką Mielczarek pokażemy Wam jak przygotować zdrowy i smaczny posiłek.

Po ślubie

Kiedy najważniejszy dzień w życiu już za Tobą czas uporządkować sprawy. O ile o sprzątaniem sali weselnej nie musisz się martwić, jest pare rzeczy, które załatwić powinnaś. Po pierwsze: